Léčebné účinky minerálního bahna z mrtvého moře

Léčivé vlastnosti Mrtvého moře jsou známé již od starověku. Římané a židé budovali na březích Mrtvého moře lázně a speciální umývárny využívající vodu i bahno. Před dvěma tisíci lety římský historik Josephus Flavius napsal, že i král Herodes navštívil minerální prameny Mrtvého moře, kde se léčil a relaxoval.

Také krásná královna Kleopatra používala sílu bahenních lázní vědomím, že mají léčivé a blahodárné účinky na organismus.

Je to skutečný zázrak přírody, je považováno za nejstarší a největší přírodní lázně na světě.

Speciálnost bahna spočívá v odlišnosti dna moře. Obsahuje miniaturní krystaly, obrovské množství jódu a brómu.

Bahno Mrtvého moře

Bahno má obrovské léčivé účinky, detoxikuje a zbavuje pokožku odumřelých částic. Zrychluje krevní oběh a lymfatický systém, odvodňuje a okysličuje organismus. Má regenerační vliv na pokožku, zabraňuje vypadávání vlasů, brání tvorbě lupů. Bahno z Mrtvého moře se přidává do kosmetiky a šampónů a často se využívá v kosmetických salonech. Obsahuje: montmorilonit, kaolin, ilit, křemen, kalcit, sodík, draslík, vápník, hořčík, stroncium, lithium, chloridy, sírany, bromidy a vodu.

Léčivé vlastnosti

Současné medicínské výzkumy potvrzují, že jedinečné složení minerálů (makro i mikro prvky) obsažených v soli Mrtvého moře působí hojivě na množství zdravotních problémů. Bahno Mrtvého moře efektivně pomáhá při léčení alergií, lupénky, ekzému, také zlepšuje krevní obraz, látkovou výměnu, zklidňuje nervový systém, očišťuje pokožku a zlepšuje její vzhled a pružnost.

Minerální bahno z Mrtvého moře léčí rány, oživuje vlasové kořínky, potlačuje tvorbu lupů. Vyživuje pokožku obličeje, zvyšuje pružnost tkáně a pokožky, díky čemuž vyhlazuje vrásky a zpomaluje proces stárnutí.

Působí léčivo při bolestech hlavy a migréně.

Aplikace bahna na klouby a páteř má blahodárné účinky na různé nemoci: artritida, zánět kostí a chrupavek, kostní dřeně, zánětu nervu, revmatismu, psychické zátěži, únavě a nespavosti.

Proč je vlastně léčivé?

Existuje mnoho důvodů, proč má Mrtvé moře unikátní léčivé vlastnosti. Jednou z nich jsou výjimečné klimatické podmínky:

  • 330 slunečných dní v roce,
  • v průměru méně než 50 mm srážek za rok,
  • vysoký barometrický tlak, nízká vlhkost vzduchu, intenzivní odpařování v kombinaci s vysokou koncentrací bromidu ve vzduchu, který podporuje metabolismus, odstraňuje zánět průdušek, otevírá cévy a normalizuje činnost nervové soustavy.

To vše, což se vynásobí bohatostí minerálů ve vodě, přefiltrovaných troposférou slunečního záření a suchého vzduch z pouště, přitahuje každoročně tisíce koupajících na toto jedinečné místo na Zemi.

Minerální bahno z mrtvého moře zakoupíte v solné jeskyni Morie v Holešově.

 

Zdroj: www.rehabilitace.info