Představení čaje Basilur

Šálek čaje je 100% přírodní nápoj, neobsahující žádné tuky, kalorie, uhličitany nebo sodík. Je prokázáno, že pravidelné pití čaje podporuje hustotu kostních minerálů a pomáhá udržovat kosti zdravé a silné.

Pití čaje zpomaluje stárnutí, pomáhá v boji s vysokým krevním tlakem, chrání proti virovým a bakteriálním infekcím a podporuje funkce trávícího a vylučovacího systému.

Dnes je pití čaje populární a rozšířené po celém světě a to v teplé i studené podobě. Čaj je oblíben jako přírodní, osvěžující a v neposlední řadě i zdravý nápoj.

Kolekce čajů BASILUR do tohoto konceptu skvěle zapadá – vybere si opravdu každý. Společnost BASILUR je hrdá na to, že stylovou a exkluzivní prezentací povyšuje pití čaje na prémiový, až exkluzivní zážitek.

Čaje BASILUR jsou připravovány a baleny pro zákazníky, kteří si chtějí pití čaje opravdu vychutnat,

 je tak v přímém rozporu s nejrozšířenější standardní nabídkou a marketingem konkurence, kterou najdete v každém hypermarketu.

Pochází z rozdílných cejlonských, čajových plantáží, které se rozdělují podle nadmořské výšky a regionu. Mezi regiony patří Uva, Dimbula, Nuwara Eliya, a další. Tyto oblasti jsou po celém světě známé produkcí Cejlonských černých čajů. Předurčují je k tomu ideální klimatické podmínky, jemné celoroční srážky a půda bohatá na potřebné minerály. 

Dalším důležitým aspektem čajových kolekcí Basilur jsou přísady, které se do vybraných řad přidávají. 

Tyto přísady se získávají z celého světa, a je dbáno na kvalitu a přírodní původ těchto surovin. Čajové řady Basilur netvoří pouze čistě černé čaje, nalezneme mezi nimi i čaje čistě zelené, druh Oolong, i čaje s kousky ovoce a bylinek.

Prémiová kvalita je zaručena tradičním zpracováním, sušením a tříděním čajových lístků do 21 rozdílných skupin. Velký důraz je pak kladem na kvalitní balení a odesílání do několika dnů od sklizně.

Míchají a vyrábějí je čajoví mistři s bohatými zkušenostmi. Nejlepší kvalita čaje BASILUR v kombinaci s ohromujícím množstvím různých příchutí, přírodního ovoce a bylin činí příjemný a osvěžující zážitek z každého šálku tohoto mimořádného čaje.

Je to jeden z nejcenějších pokladů ostrova zlatého lva.

Vynikající balení a jedinečná chuť čaje BASILUR z něj dělá perfektní dárek pro každou příležitost.

Jak správně připravit čaj?

100% čisté cejlonské čaje, balené a expedované krátce po sklizni. Právě čerstvost hraje významnou úlohu v kvalitě čaje. Také obaly jsou vyrobeny z nejlepších materiálů, aby bylo dosaženo nejen vysoké úrovně pohodlí pro zákazníky, ale i garance zachování chuťových vlastností čaje.

1) kvalita vody
Doporučujeme připravovat čaj z nechlorované vody, která ničí chuť čaje

2) teplota vody
Teplota vody je pro správné louhování a samotnou chuť a barvu čaje klíčová a pro jednotlivé druhy čajů rozdílná. Černé čaje by měly být zalévány horkou vodou o teplotě 100°C, zelené 80°C, bílé čaje 70°C a Oolong 90°C.

3) Doba louhování
Doba louhování zeleného i černého čaje je podobná a pohybuje se v rozmezí 2-5 minut. Záleží na druhu čaje a chuti zákazníka. Platí pravidlo, že čím déle necháme čaj vylouhovat, tím bude silnější.

Cejlonský čaj

Cejlonský čaj je obzvláště ceněnou formou čaje ze Srí Lanky. Má zlatavou barvu a bohatou, intenzivní chuť. Srí lanka patří k největším producentům čaje na světě a cejlonské čaje Basilur najdete v prodejnách po celém světě. Pěstování čaje se zde datuje asi od roku 1867, kdy čajové plantáže nahradily zničenou úrodu kávy.

Čaje Basilur se pěstují ve výše položených oblastech s optimálním klimatem, především v oblastech Dimbulla, Uva a Nuwara Eliya. Čaj z každé oblasti chutná trochu jinak, má menší či větší odlišnosti v chuti i intenzitě. Nejlepší doba pro sklizeň je v únoru, březnu, srpnu a září.

Širokou nabídku prémiových čajů Basilur zakoupíte v solné jeskyni Morie v Holešově.